Co pít na kole v zimě?

Co pít na kole v zimě?

Pokud nechcete v zimě ztratit kondici a vnitřní trénink na trenažeru není nic pro vás, jste dříve nebo později vyhnáni na kolo také v teplotách pod bodem mrazu. Chladné teploty snižují pocit žízně, přestože se vaše tělo dehydruje rychleji než v teplejších obdobích. Chladné teploty vás nutí více se obléci, což ve vás vyvolá domněnku, že se při zimním tréninku nepotíte, protože po vás neteče pot, který je zadržen funkční vrstvou oblečení. Dále také pára, která vám vychází od úst, ohřívá a zvlhčuje suchý vzduch, což také způsobuje dehydrataci. Jak tedy zůstat hydratovaný i v zimě?

5 tipů, jak si užít cyklistiku i na podzim

5 tipů, jak si užít cyklistiku i na podzim

Léto se pomalu blíží ke konci, děti se vrátily do škol a období letních dovolených je také pryč. Teplé letní počasí už je spíše výjimkou, slunce začne brzy vycházet v době, kdy už jste v práci a ani odpoledne už to nebude s viditelnost ideální. S příchodem podzimu se u mnoha lidí začíná objevovat zhoršená nálada, se kterou je nejlepší bojovat pohybem. Ale jak zamezit tomu, aby vás zhoršená viditelnost a chladnější deštivé počasí neomezovali ve sportovním vyžití? Přesně na to se v tomto článku podíváme.

Na kole bez bolesti

Na kole bez bolesti

Cyklistika je krásny šport, no každý, kto už má niečo v sedle „bajku“  odjazdené vie, že má aj svoju odvrátenú stránku. V tomto článku vám popíšem základné bolesti, ktoré už od nepamäti trápia začínajúcich i pokročilých cyklistov. Našťastie aj tu existujú rôzne „hacky“, ktoré sú ľahko aplikovateľné, tak si poďte prečítať ako sa ľahko a komfortne viete vyhnúť rôznym nepríjemným bolestiam.