5 tipů, jak si užít cyklistiku i na podzim

5 tipů, jak si užít cyklistiku i na podzim

Léto se pomalu blíží ke konci, děti se vrátily do škol a období letních dovolených je také pryč. Teplé letní počasí už je spíše výjimkou, slunce začne brzy vycházet v době, kdy už jste v práci a ani odpoledne už to nebude s viditelnost ideální. S příchodem podzimu se u mnoha lidí začíná objevovat zhoršená nálada, se kterou je nejlepší bojovat pohybem. Ale jak zamezit tomu, aby vás zhoršená viditelnost a chladnější deštivé počasí neomezovali ve sportovním vyžití? Přesně na to se v tomto článku podíváme.

Na kole bez bolesti

Na kole bez bolesti

Cyklistika je krásny šport, no každý, kto už má niečo v sedle „bajku“  odjazdené vie, že má aj svoju odvrátenú stránku. V tomto článku vám popíšem základné bolesti, ktoré už od nepamäti trápia začínajúcich i pokročilých cyklistov. Našťastie aj tu existujú rôzne „hacky“, ktoré sú ľahko aplikovateľné, tak si poďte prečítať ako sa ľahko a komfortne viete vyhnúť rôznym nepríjemným bolestiam. 

Základní cyklistické vybavení a oblečení pro začátečníky

Základní cyklistické vybavení a oblečení pro začátečníky

I když je se dá vždy na kole jezdit i v běžném oblečení, většina cyklistů, kteří vyráží na kolo pravidelně, si nakonec osvojí alespoň pár kousků specializovaného oděvu – většinou proto, že je díky tomu jízda pohodlnější. Pokud si však nechcete koupit veškeré vybavení najednou, máme pro vás seznam cyklistického oblečení a vybavení v navrhovaném pořadí, jak si ho pořídit.